A szolgálat felelőssége

2012. október 27., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, kiss ferenc, bihari egyházmegye (kre), lelkész konferenica

Határmenti lelkésztalálkozót tartottak a keleten fekvő kettészakított egyházmegyék október utolsó hétvégéjén, Biharkeresztesen. A kötetlen beszélgetések és tapasztalatcserék mellett a lelkészek Kiss Ferencről, az Országos Református Szeretetszövetség alapítójáról és diakóniai munkájáról is megemlékeztek október 26-án.

Önkéntesség a diakóniában

2011. március 08., címkék: nagyvárad, önkéntesség, diakónia, bihari egyházmegye (kre), királyhágómelléki egyházkerület

A Trans-Silvanus Intézet szervezésében az Önkéntesség Európai Évéhez kapcsolódó konferenciát március 12-én, szombaton tartják Nagyváradon.

Egyházmegyei választások Királyhágómelléken

2010. szeptember 01., címkék: érmelléki egyházmegye, királyhágómelléki egyházkerület, Határon túl, aradi egyházmegye, nagykárolyi egyházmegye, egyházi választások, temesvári egyházmegye, zilahi egyházmegye, nagybányai egyházmegye, szatmári egyházmegye (kre), bihari egyházmegye (kre)

Augusztus utolsó péntekén az egyházkerület egyházmegyéiben választó közgyűléseket, illetve egyházkerületi tisztségjelölő gyűléseket tartottak.

Piszkárkosi Szilágyi Sámuelnek állítottak szobrot

2010. július 19., címkék: bölcskei gusztáv, bihari egyházmegye (kre), Határon túl, piszkárkosi szilágyi sámuel, hegyközkovácsi, szoboravatás, királyhágómelléki egyházkerület

A református püspök mellszobrát vasárnap avatták fel a Bihar megyei Hegyközkovácsiban. Az ünnepi istentiszteleten Bölcskei Gusztáv püspök hirdette az igét.

A parókia üveg falai

2010. április 10., címkék: pszichológia, Háttér, bihari egyházmegye (kre), csoma judit

Az íjat csak akkor húzzuk ki, ha lőni szeretnénk vele" - mondta Móré E. Csaba pszichiáter, aki "Lelkészként kiégetten" címmel tartott előadást tiszántúli lelkipásztoroknak Debrecenben. Magunkról magunknak mottóval rendeztek spirituális napot a Füredi úti református templomban április 9-én, csütörtökön.

Csűry István: Gyógyító egyházzá kell lennünk!

2010. január 17., címkék: Határon túl, nagyvárad-újváros, bihari egyházmegye (kre), bölcskei gusztáv, püspöki beiktatások, püspökválasztás, tőkés lászló, csűry istván, királyhágómelléki egyházkerület

“Gyógyító egyházaknak kell lennünk. Ez a kötelességünk, de ez a szabadságunk is, mert Isten jelet ígér” - mondta a Mk 16,17-20 alapján tartott székfoglaló beszédében Csűry István. A Királyhágómelléki Egyházkerület püspöke január 16-án, Nagyváradon tartott beiktatásán egyházi biztosítási rendszer kiépítését, valamint az első partiumi református kórház sürgős megvalósítását jelölte ki céljául.

„Gyógyító egyházzá kell lennünk” – beiktatták Királyhágómellék új püspökét

2010. január 16., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, Hírek, csűry istván, nagyvárad-újváros, bihari egyházmegye (kre), püspöki beiktatások, püspökválasztás, tőkés lászló

"Engedelmességgel vállald azt a szolgálatot, amire az Úr indít" - mondta Tőkés László leköszönő püspök a Nagyvárad-újvárosi református templomban, ahol szombaton délelőtt beiktatták tisztségébe Csűry Istvánt, a Királyhágómelléki Református Egyházkerület novemberben megválasztott püspökét.